CURANATURA
ZDRAVÝ A PŘÍRODNÍ ZUBNÍ KARTÁČEK!
Víme, že pro zachování pevného zdraví se musíme starat stejně jako o sebe tak i o své okolí. Při výrobě zubních kartáčků CURANATURA dáváme nejvyšší důraz na zodpovědný přístup k životnímu prostředí a trvale udržitelné společnosti. Bambusový háj Proto jsme při volbě materiálů pro kartáčky postupovali podle ověřených vědeckých důkazů , ale vždy v souladu s dobrým svědomím a přesvědčením. Každá část kartáčku CURANATURA je vybírána podle těchto kritérií jako nejlepší z nejlepších možností. Podařilo se nám vytvořit odpovědný ekologický kartáček, který je vyroben z BAMBUSU (rukojeť kartáčku, štětinky na kartáčku CURANATURA BAMBOO ), nylonu 4 (štětinky na kartáčku CURANATURA HEALTH ), recyklovaného papíru (VŠECHNY námi používané obaly) a netkané textilie (vnitřní hygienický obal kartáčku). Použité materiály jsou biologicky rozložitelné. Bambusové a papírové části jsou 100 % přírodní materiály a prestižní vědecké studie dokazují               možnost kompostování nylonu 4 v půdě a kompostu, kde vzorek nylonu 4 byl plně mikrobiologicky               rozložen za 4 měsíce. Výhody a ekologické přednosti námi použitých materiálů jsou následující:


-- BAMBUS --
Velká část našich kartáčků (v případě CURANATURA BAMBOO celý kartáček) je vyrobena z bambusu. Konkrétně rukojeť z bambusových vláken a štětinky z bambusové celulózy. Bambus je již dlouho považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu, ať už textilií, vláken, nebo celulózy. Téměř celá produkce bambusu na světě pochází od společnosti Chemická vlákna Hebei Jigao a je pěstována na kontrolované plantáži při dodržení mezinárodních standardů pro označení Organic (BIO) = 100% přirozený růst pro každý bambus bez jakýchkoliv chemických pesticidů. Firma vlastní certificáciu Oeko-Tex 100, takže je pravidelně testována a zaručená absence jakýchkoliv stop chemikálií které mohou způsobovat hrozbu pro lidské zdraví.

BAMBUS JE POVAŽOVÁN ZA JEDNU Z NEJEKOLOGIČTĚJŠíCH PRŮMYSLOVO POUŽÍVANÝCH ROSTLIN!


-- NYLON 4 --
Výsledky prestižních japonských studií potvrdily, že námi použitý materiál, nylon 4, je snadno rozložitelný v přírodě. Nylon 4 byl v použité směsi kompletně rozložen za 4 měsíce. Nylon je vysloveně preferovaný materiál pro štětinky zubního kartáčku podle standardů Symposia dentální hygieny. Právě tento typ nylonu tedy činí zubní kartáček CURANATURA HEALTH tou zdravou volbou.


-- PAPÍR --
Recyklovaný papír je tou nejzelenější volbou, kterou jsme pro obaly našich kartáčků mohli zvolit. Obal obsahuje množství informací o kartáčcích CURANATURA, dá se znovu použít k uschování kartáčku nebo libovolného malého předmětu, a pokud už pro něj nemáte využití, jednoduše jej můžete vložit do tříděného odpadu. Tento materiál je zároveň naším odkazem pro naši planetu - záleží nám na svém okolí a na světě, který připravujeme pro své děti.


-- NETKANÁ TEXTILIE --
Zubní kartáček je hygienická pomůcka, a proto vyžaduje mít kolem sebe vrstvu hygienického obalu. Tuto funkci u nás nezajišťuje průsvitný plast, zvolili jsme netkanou textilii.

CURANATURA 2013; Email: curanatura[at]curanatura.cz